2018-03-11
Autor: Prepperis

1% najbogatszych w USA ma ponad 60% całego majątku

rozwarstwienie społeczne

1% najbogatszych w USA ma ponad 60% całego majątku (ENG)

Rozwarstwienie bogactwa w USA postępuje. W 1980 roku 1% najbogatszych posiadało 30% majątku finansowego, w czasie gdy 90% społeczeństwa od najbiedniejszych poczynając ponad 20%. Obecnie 1% najbogatszych jest w posiadaniu 60% majątku finansowego, a 90% „najuboższych” nieco ponad 5%. Brawo banki centralne! Po nas choćby i rewolucja…

 

Jeszcze więcej o przyspieszającej katastrofie w Arktyce (POL)

Obecne anomalie ciepła i towarzyszących mu zjawisk klimatycznych w Arktyce nie mają precedensu w historii badań naukowych. Naukowcy używają określeń „niewiarygodne”, „szalone”, etc.

Dlaczego media masowe nie podnoszą alarmu. Oto jeden z powodów, ustami wiodącego klimatologa:

„Moje koleżanki i koledzy są zbyt przerażeni perspektywą utraty pracy lub grantów, aby wyartykułować wprost, co rzeczywiście się dzieje (z klimatem planety). Nie chcą straszyć opinii publicznej. Graniczy to z nieuczciwością. Nie wypełniają swego obowiązku jako badacze”, powiedział prof. Peter Wadhams, były dyrektor Grupy ds. Fizyki Oceanu Polarnego Wydziału Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Cambridge.

 

Ostrzeżenie 20.000 naukowców: cywilizacja zmierza do samozagłady homo sapiens (ENG)

W liście do ludzkości, podpisanym przez 20 tysięcy naukowców, możemy ponownie zapoznać się z ostrzeżeniem:

„…Ludzkość stoi przed zagrożeniem dla swojej egzystencji wobec geometrycznie rosnącej konsumpcji nieodnawialnych zasobów oraz gwałtownie rosnącej populacji… Jeśli świat nie podejmie działań zapobiegawczych wkrótce dojdzie do katastrofalnego spadku bio-dywersyfikacji i niewypowiedzianej skali ludzkiego cierpienia…”

 

Chiny oficjalnie zostają dyktaturą (ENG)

W Chinach zlikwidowano kadencyjność lidera partii. Od teraz Xi Jinping może rządzić dożywotnio. Według analityków taki krok największego państwa świata w kierunku dyktatury dla reszty świata oznacza same złe rzeczy, z postępującym napięciem militarnym z USA na czele.

Kategoria: 

Dodaj komentarz