2018-03-18
Autor: Prepperis

-18 st. C spadku temperatury w tydzień – czy zbiory owoców znów zagrożone?

skoki temperatury

-18 st. C spadku temperatury w tydzień – czy zbiory owoców znów zagrożone?

Zapowiada się kolejny rok, kiedy chaos klimatyczny na dobre rozgości się w Polsce. Właśnie widzimy i czujemy próbkę jego możliwości. W ciągu zaledwie 6 dni temperatura spadła z +15 stopni C do wartości ujemnych. O tej porze roku jeszcze nie powinno to mieć negatywnego wpływu na wegetację. Jednak takie skoki mogą się dalej powtarzać w trakcie wiosny. Wówczas, ponownie spotka nas klęska nieurodzaju owoców, warzyw, może zbóż.

 

Rosja oficjalnie ostrzega USA przed nieuchronną konfrontacją militarną

Rosja oficjalnie ostrzega opinię publiczną, że posiada wiarygodne informacje, z których wynika, że USA przygotowują prowokację w postaci użycia broni chemicznej w Syrii przeciw cywilom. Za incydent ten Amerykanie zamierzają wg Rosji obarczyć odpowiedzialnością syryjską armię i prezydenta Asada, co ma stanowić pretekst do zbombardowania Damaszku oraz być może operacji lądowej w Syrii. Rosja dodaje przy tym, że jeśli taki atak rakietowy na Damaszek nastąpi, gdzie przebywają jej pracownicy wojskowi i dyplomaci, wówczas odpowie proporcjonalnym użyciem środków militarnych. Słowem znów blisko do III wojny światowej.

 

Partie populistyczne przejmują rządy na świecie

Wg analityków Deutsche Banku wskaźnik populizmu jest najwyższy od lat 30-tych ubiegłego wieku. Szczególnie duży skok dokonał się w Europie. Jak wiadomo z historii populizm najczęściej oznacza zbliżające się konflikty militarne, jako kolejny krok w ekspresji frustracji społecznych.

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz