2017-07-02
Autor: Prepperis

Chaos klimatyczny powoli dociera do świadomości „mainstreamu”

Tornado w Moskwie

Ostatnie gwałtowne burze i anomalia pogodowe w Europie i w Polsce, to kolejny krzyczący znak, że chaos klimatyczny mamy tu i teraz, a nie za … 40 lat.

Ilość ekstremalnych zjawisk pogodowych na świecie jest coraz większa. Część Europy doświadcza obecnie burz i chłodu. W Moskwie tornado porywało w powietrze przenośne toalety. W tym samym czasie w innych częściach świata notuje się rekordowe upały. W amerykańskiej Arizonie kilka dni temu od żaru topiły się elementy infrastruktury ulicznej, jak znaki drogowe i skrzynki pocztowe. W Iranie padł ostatnio rekord gorąca - (+ 53,7 C).

Wobec natłoku takich zdarzeń media i politycy głównego nurtu powoli budzą się z letargu. Ciągle jednak pozostają w błogim przekonaniu, że na powstrzymanie zmian klimatycznych nie jest jeszcze za późno. Dla przykładu, w ostatnim Nature grupa naukowców pod egidą ONZ opublikowała artykuł z ostrzeżeniem, że zostało co najwyżej kilka lat na podjęcie radykalnych działań w zakresie ograniczania emisji gazów cieplarnianych. Pisze o tym między innymi Onet.

Jak jednak wiemy, postulat autorów byłby właściwy, gdyby ukazał się około … dwudziestu lat temu. Obecnie natomiast pozostaje nam skupić się na indywidualnych przygotowaniach do coraz dziwniejszych „okoliczności przyrody” i ich nieuniknionych konsekwencji społecznych i gospodarczych...

Kategoria: 

Komentarze

Wychodzi na to, że Guy McPherson jednak ma rację.

Dodaj komentarz