2017-09-19
Autor: Prepperis

Czy w rękach USA zostały już tylko opcje militarne wobec Korei Płn.?

Kim Un

Po kolejnych testach nuklearnych przeprowadzonych przez Koreę Północną, ścieżka dyplomatyczna rozwiązania konfliktu tego kraju z USA wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Czy USA zdecydują się obecnie stracić twarz i pokornie przyjąć do wiadomości, że reżim Kima posiądzie wkrótce skuteczny arsenał jądrowy, czy też użyją opcji militarnych?

W każdym razie Kim wyraźnie mówi USA na oczach światowej opinii publicznej "sprawdzam". 

W załączonym artykule więcej o obecnej, coraz bardziej napiętej sytuacji. Cytuje się tam między innymi japońskiego byłego ministra obrony, który twierdzi, że Ameryka ma gotowy plan ataku i sytuacja rostrzygnie się w ciągu najbliższych tygodni.

Tu z kolei zamieszczone są cytaty Trumpa w ostatnim przemówieniu do ONZ oraz krótki film, w którym w swoim stylu ... nie przebiera w słowach.

Jeśłi dojdzie do rozwiązań militarnych istnieje znaczne ryzyko, że konflikt doprowadzi do silnych perturbacji w skali globalnej w zakresie rynków finansowych, gospodarki oraz polityki. Jedną z przyczyn będzie prawdopodobne zniszczenie w takim scenariuszu znaczych obszarów Korei Południowej, w tym metropolii Seulu, wraz z potencjałem przemysłowym tego regionu i kraju. Takie ryzyko, to jednocześnie według ekspertów główny powód, dla którego rozwiązania militarne nie zostały jeszcze użyte przez USA.

Można tylko w tym miejscu dla porządku dodać, że według bardziej spiskowych opinii, taka wojna byłaby doskonałym pretekstem do wywołania krachu finansowego i obarczeniem za to "strasznego reżimu Kima", zamiast dobrotliwych bankierów centralnych i ministrów finansów Zachodu drukujących od kilku lat biliony dolarów pustych pieniędzy.

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz