2016-09-14
Autor: Prepperis

Generacja Jihad - napływ uchodźców zbliża Europę do wojny domowej?

kryzys uchodżców

Według profesora Gilles Kepel'a, specjalisty w zakresie Islamu oraz Bliskiego Wschodu z Uniwersytetu Nauk Politycznych w Paryżu, kryzys uchodźców będzie pchał Europę w kierunku wojny domowej. Rzesze młodych, bezrobotnych imigrantów islamskich będą stopniowo zasilać szeregi radykalnych grup terrorystycznych w rodzaju ISIS, podszywających się pod ideologię Islamu.

Grupy te mogą według eksperta wykorzystać ten sam mechanizm ekspansji, który z takim powodzeniem zastosowały na Bliskich Wschodzie, budując ostatecznie karykaturę państwa z własnym kontrolowanym terytorium. Podstawowym narzędziem ma być dalsze sianie aktów terroru w Europie, które będą gwałtownie radykalizować białą część społeczeństwa przeciwko migrantom islamskim, oczywiście w przeważającej części uczciwym i niewinnym tym zajściom. W ten sposób coraz większa populacja tych migrantów, głównie młodych mężczyzn, będzie pozostawała wykluczona społecznie i zawodowo, z rosnącym poczuciem niechęci ze strony rdzennych obywateli. Będą oni zasilać szeregi grup radykalnych. Taka spirala nienawiści oraz samospełniających się uprzedzeń może zakończyć się wojną domową.

Więcej między innymi w The Sun.

Oczywiście nie wiemy, na ile publiczne wypowiedzi profesora były motywowane i sponsorowane politycznie. Należy jednak przyznać, że są przekonujące w swej prostocie. Dla nas, świadomych preppersów, nie ma przy tym żadnego znaczenia kto będzie winien za ten czarny scenariusz. Może, jak wielu wskazuje, świat Zachodu właśnie otrzymuje rachunek za lata swojej kolonialnej polityki wyzysku wobec reszty populacji? Całkowicie jałowe jest też rozważanie moralne, jak powinniśmy się zachować wobec fali milionów uchodźców jako Europejczycy: pomagać im, czy chronić siebie, akceptując, że wielu z nich zginie. W skali całego społeczeństwa europejskiego decyzje w tym zakresie wydają się być zdeterminowane według ścieżki nakreślonej przez cytowanego profesora. Jedyne, co nam pozostaje, to podejmować indywidualne decyzje i przygotowania. Oto więc kolejny powód aby nie zwlekać.

Kategoria: 

Dodaj komentarz