2018-03-24
Autor: Prepperis

Nowy kodeks pracy w Polsce – duży krok w stronę socjalizmu

Nowy kodeks pracy – duży krok w stronę socjalizmu

W projekcie nowego kodeksu pracy jeszcze bardziej ogranicza się swobodę zawierania umów między wolnymi obywatelami suwerennego kraju. Państwo wie przecież lepiej co jest dobre dla obywateli. Chcesz świadczyć pracę – musisz zawrzeć umowę o pracę, inne formy kontraktu między pracodawcą, a pracownikiem stają się praktycznie niemożliwe. Świadczysz pracę u jednego pracodawcy, nie wolno Ci pracować dla innego bez specjalnej zgody. Nie potrzebujesz urlopu w danym roku i chcesz sobie uzbierać na kolejny – nie wolno. Masz co roku wykorzystywać cały urlop, bo przecież państwo wie lepiej, że musisz regularnie wypoczywać. Niech żyje socjalizm i komunizm!

 

W Kalifornii ćwiczenia na wypadek ataku z użyciem ładunku jądrowego

Władze Kalifornii w USA zorganizowały masowe ćwiczenia służb ratunkowych i bezpieczeństwa na wypadek wielokrotnego ataku terrorystycznego, w tym z użyciem brudnych ładunków atomowych. Na co się szykujesz, pokazuje czego się spodziewasz…

 

Ekstremalnych zmian temperatury w Polsce ciąg dalszy – w święta będzie 23C.

Kolejny raz w krótkim odstępie czasu będziemy „podziwiać” w Polsce próbkę chaosu klimatycznego. Tym razem nadejdzie gwałtowne ocieplenie. Według krótkoterminowych modeli pogodowych temperatura w święta wzrośnie w ciągu tygodnia z kilku stopni powyżej zera do nawet 23 st. C w niektórych regionach kraju. Będziemy więc mieli kolejny skok temperatury rzędu 20 st. C w tydzień, tym razem do góry. Zapowiada się kolejne ciekawe lato…

 

Donald Trump awansuje na swojego doradcę ds. bezpieczeństwa „jastrzębia wojny”

Prezydent USA staje się coraz mniej przewidywalny i pogrąża się w coraz większej liczbie konfliktów i agresywnych decyzji. W ciągu ostatnich dni udało mu się m.in. rozpętać wojnę handlową z Chinami. W ostatnim czasie wdrożył też zapowiadany plan masowego zwiększania deficytu budżetowego i zadłużenia skarbu USA. Równolegle grono jego współpracowników kurczy się o kolejnych umiarkowanych i roztropnych doradców. W ostatnim czasie zmienił doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego (po raz drugi w ciągu swojej kadencji). Nowy doradca - John Bolton, uważany jest za jastrzębia w polityce zagranicznej. Publicznie wzywał on do uderzenia militarnego w Korei Północnej i do zerwania porozumienia nuklearnego z Iranem. Z każdym miesiącem urzędowania Trumpa zwiększa się więc nieprzewidywalność polityki USA, a w tym ryzyko agresywnych decyzji militarnych.

 

W USA rośnie popularność płatnych klubów preppersów

Założyciel komercyjnej organizacji „Fortitute Ranch”, która posiada kilka obozów przetrwania na terenie USA, twierdzi, że grono jego klubowiczów dynamicznie rośnie i zasilane jest między innymi przez pracowników wszystkich amerykańskich „trzy-literowych” agencji. Koszt dołączenia do grona członków „Fortitute Ranch” wynosi około tysiąca dolarów na osobę rocznie. Można więc zakładać, że dobrze poinformowani pracownicy agencji bezpieczeństwa i wywiadu w USA znaleźliby lepsze zastosowanie dla takich środków gdyby czuli się zupełnie bezpiecznie.

Kategoria: 

Dodaj komentarz