2018-04-02
Autor: Prepperis

Polska napycha kiesę USA i kupuje nieefektywny system antyrakietowy

Polska napycha kiesę USA i kupuje nieefektywny system antyrakietowy za 4.75 mld USD

Program „Wisła”, polegający na instalacji systemu antyraketowego „Patriot”, ma według zamierzeń polityków zapewnić Polsce nowy poziom bezpieczeństwa. Tymczasem, jedyne skutki tego przedsięwzięcia będą takie, że Skarb Państwa wyda mnóstwo pieniędzy, a relacje polsko-rosyjskie, w tym wzajemna nieufność, ulegną dalszemu pogorszeniu.

Żeby było bardziej surrealistycznie, w tym samym czasie, gdy Polska wydaje prawie 5 miliardów dolarów na amerykańskim system antyrakietowy, W. Putin ogłasza, że Rosja rozwinęła szereg nowych rodzajów broni rakietowej, umożliwiających neutralizację takich systemów.

Wyścig zbrojeń trwa, nowa zimna wojna w rozkwicie, a Polska znów na granicy dwóch wrogich bloków, tym razem po drugiej stronie "linii frontu"...

 

Tesla, wiodąca fabryka aut elektrycznych, bliska bankructwa

Fascynacja zieloną energią nigdzie chyba nie przybrała tak absurdalnych rozmiarów, jak w przypadku korporacji Tesla, słynnego producenta samochodów elektrycznych. Akcje Tesli były uwielbiane przez inwestorów w czasie ostatnich kilku lat „płynnościowej” hossy giełdowej. Wartość firmy w przeliczeniu na jednego dolara przychodów, czy jeden wyprodukowany samochód, przekraczała wielokrotnie porównywalne wskaźniki dla tradycyjnych producentów aut – Forda, czy Volkswagena. No bo przecież „…samochody elektryczne już wkrótce wyprą spalinowe…”. Z Teslą był tylko jeden problem – nigdy nie udało jej się wygenerować dolara zysków, co kwartał „paliła” natomiast skutecznie setki milionów dolarów gotówki. Teraz, gdy hossa ma się ku końcowi, okazuje się, że „wizjonerska” firma jest bliska bankructwa. Kolejny mit „czystej, nowej technologii” pęka, jak bańska mydlana.

 

Rosja organizuje masowe ćwiczenia z użyciem broni rakietowej

Bezpośrednio po wydaleniu rosyjskich dyplomatów z wielu krajów Zachodu, w następstwie skandalu wokół śmierci podwójnego szpiega S. Skripala, Rosja planuje masowe ćwiczenia wojsk rakietowych, w tym najnowszych rodzajów broni.

 

Chiny rozwijają handel ropą w Juanach. Czy USA pójdą na wojnę aby bronić petro-dolara?

Chiny konsekwentnie budują infrastrukturę techniczną i finansową, która ma umożliwić juanowi zastąpienie dolara, w roli waluty rozliczeniowej w ramach handlu ropą. Z perspektywy USA jest to bardzo niebezpieczny rozwój wydarzeń, który może doprowadzić do detronizacji dolara, jako głównej waluty rozliczeniowej i rezerwowej na świecie. Część analityków twierdzi, że USA będą gotowe bronić statusu dolara nawet z użyciem środków militarnych.

Kategoria: 

Dodaj komentarz