2016-10-30
Autor: Prepperis

Przesmyk suwalski - to tu może rozpocząć się wojna Rosja - Nato

Przesmyk suwalski

USA i NATO potwierdziły, że od kwietnia 2017r., czyli raptem za 6 miesięcy, w Orzyszu będzie stacjonował międzynarodowy batalion NATO, w tym 900 żołnierzy amerykańskich. Jego celem będzie wzmocnienie pozycji Sojuszu w rejonie tzw. przesmyku suwalskiego, który stanowi potencjalny cel ataku sił Rosji, na wypadek wybuchu konfliktu zbrojnego.

Dodatkowo Amerykanie „zobowiązali się” (wspaniałe określenie! – przyp. red.) do wysłania do Polski swojej brygady pancernej. W sumie więc, według Antoniego Macierewicza w Polsce będzie stacjonować około 6000 żołnierzy amerykańskich.

„W efekcie Polska stanie się takim głównym punktem odniesienia i obecności wojsk amerykańskich na wschodniej flance (NATO)” - stwierdził szef MON.

Świetnie! – ciśnie nam się na myśl.Właśnie bowiem dowiadujemy się, że:

  • Polska staje się jednym z najbardziej wyrazistych krajów w obozie NATO w zakresie rosnącego konfliktu z Rosją - jeśli kiedykolwiek mieliśmy szansę pozostać bardziej neutralni … na pewno ją straciliśmy,
  • w Polsce będzie stacjonować kilka tysięcy żołnierzy obcych wojsk, których zapewne tak łatwo się nie pozbędziemy, nawet jeśli obecne napięcie z Rosją ucichnie,
  • na terenie Polski, raptem 300 kilometrów od Warszawy, znajduje się jeden ze strategicznych obszarów potencjalnej konfrontacji militarnej NATO vs. Rosja - to tu może rozpocząć się wojna i bezpośrednie działania militarne.

Czy Wy również czujecie się coraz bezpieczniej?

Kategoria: 

Dodaj komentarz