Kronika kryzysu

Kronika Kryzysu

Artykuły i multimedia prezentujące postępujący kryzys cywilizacji w wymiarze gospodarczym, politycznym i ekologicznym.

2018-03-06 Nadchodzą globalne wojny handlowe

Wojny handlowe

2018-02-09 Jak daleko do kolejnego krachu finansowego?

Krach finansowy

Czyżby po ośmiu latach sztucznej hossy na rynkach finansowych zbliżał się kolejny krach? Wiele na to wskazuje. Wyceny akcji i obligacji są na rekordowych poziomach, wraca inflacja, banki centralne kończą druk pieniądza, a stopy procentowe mocno rosną.

2017-09-27 Hawaje przygotowują mieszkańców na atak nuklearny

Hawaje

Władze Hawajów polecają mieszkańcom, aby przygotowywali się na ewentualny atak atomowy, tak jak przygotowują się na ewentualność tsunami. Chodzi oczywiście o atak ze strony Korei Północnej, której rakiety mogą mieć zasięg dostateczny, aby dolecieć do wysp archipelagu.

2017-09-25 W Niemczech skrajna prawica zostaje główną partią opozycyjną

Po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych w Niemczech już wiadomo, że AfD (Alternative für Deutschland) została główą partią opozycyjną, zyskując 14% poparcia. Po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej w niemieckim parlamencie zagości z tak dużym udziałem i z tak ważną rolą partia skrajnie prawicowa.

2017-09-24 Portoryko - tak wygląda czarny scenariusz preppersów

Kataklizm w Puerto Rico

Portoryko po przejściu huraganu Maria jest całkowicie zdewastowane. Sieć energetyczna wyspy według jej zarządcy przestała istnieć, a jej rekonstrukcja może potrwać nawet kilka miesięcy. Na domiar złego nadmiar wody nadwyręża obecnie konstrukcję 90-letniej tamy na jeziorze Guajataca.

2017-09-21 Chaosu klimatycznego w Polsce c.d - idą ulewy nawałowe

deszcze nawałowe

Oto przed nami kolejny lokalny epizod nasilającego się chaosu klimatycznego. Nad południową Polskę nadciągają ulewy, które mogą spowodować szkody o rozmiarach katastrof.

2017-09-20 Pacyfikacja referendum w sprawie niepodległości Katalonii

Referendum w Katalonii

Jak donoszą media, policja i gwardia cywilna w Hiszpani zatrzymały urzędników odpowiedzialnych za organizację plebiscytu dotyczącego niepodległości Katalonii. Jednocześnie funkcjonariusze wkroczyli do kilku budynków rządowych w Barcelonie z nakazem przejęcia materiałów i dokumentów służących do zorganizowania referendum​.

2017-09-19 Czy w rękach USA zostały już tylko opcje militarne wobec Korei Płn.?

Kim Un

Po kolejnych testach nuklearnych przeprowadzonych przez Koreę Północną, ścieżka dyplomatyczna rozwiązania konfliktu tego kraju z USA wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Czy USA zdecydują się obecnie stracić twarz i pokornie przyjąć do wiadomości, że reżim Kima posiądzie wkrótce skuteczny arsenał jądrowy, czy też użyją opcji militarnych?

2017-09-15 Poligon "Polska" - kolejny tysiąc amerykańskich czołgów na polskiej ziemi

Atlantic Resolve - czołgi

W ramach operacji programu Atlantic Resolve "Dragon 2017" i zupełnie bez żadnego związku z masowymi ćwiczeniami Rosji i Białorusi "Zapad 2017" do Polski przybyło około tysiąca amerykańskich czołgów i haubic.

2017-08-03 Ekstremalne upały w Europie

W wielu częściach południowej Europy temperatury przekraczają obecnie 40 stopni celsjusza. Epicentrum upałów roziąga się jednak także na centralne kraje Europy. Dla przykładu temperatura w Wiedniu dochodzi do 36 stopni.