6 powodów, dlaczego warto uczyć się łucznictwa

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Łucznictwo jest nie tylko jedną z tradycyjnych metod łowieckich, to także sposób na samoobronę i ćwiczenie koncentracji. Ale przede wszystkim łuk to świetne hobby, sposób na integrację z rodziną i znajomymi, aktywną rekreację oraz kontakt z naturą.

Dlatego preppersi powinni zaznajomić się przynajmniej z podstawami ten dyscypliny, a najlepiej wciągnąć ją na listę swoich regularnych aktywności.

Jeżeli nadal nie jesteście przekonani, czy łucznictwo jest dla was, oto kilka powodów, które mogą was przekonać.

  1. Zrobicie to samodzielnie – prosty łuk wykonasz przy pomocy noża i kawałka drewna.
  2. Strzały wielokrotnego użytku – to odróżnia je od innego rodzaju broni.
  3. Zachowują ostrość – nie potrzebujecie żadnych grotów, aby nadać strzale ostrość.
  4. Cisza na wagę złota – strzał z łuku odkrywa się często, gdy jest już za późno.
  5. Łuki są przenośne – choć nie wszystkie współczesne modele, niektóry da się złożyć na 3 części, co pozwala na łatwiejsze przenoszenie.
  6. Uczcie swoje dzieci – łucznictwo do sport rodzinny, dlatego z łatwością możecie przekazać swoją wiedzę i umiejętności następnemu pokoleniu.

Łucznictwo przez wieki służyło celom wojskowym, zanim rozpowszechniła się broń palna. Z pewnością był ku temu dobry powód, o czym możecie przekonać się sami. Wszak preppersi muszą być przygotowani na każdą ewentualność.

Wybierając styl łucznictwa pamiętajcie też, że prawdziwi preppersi wybiorą raczej drewniane łuki długie lub refleksyjne do strzelania w terenie oraz tak zwany instynktowny styl celowania i oddwania strzałów, czyli bez dodatkowych przyrządów celowniczych. Jednym słowem styl Robin Hooda.

(Visited 49 times, 1 visits today)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.