7 powodów, dla których warto ćwiczyć sztuki walki

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie to jedna z podstawowych rzeczy, o które powinien zadbać każdy, kto poważnie traktuje postępujący kryzys cywilizacji. Zanim jednak sięgniemy po broń i zaczniemy się specjalizować w jej użyciu, warto pomyśleć o podstawach, czyli poznaniu praktycznych zasad samoobrony, takich jak np. krav maga. Oto kilka powodów, dla których broń palna nie zastąpi znajomości sztuki walki.

To zawsze będzie legalne

Posiadanie wielu rodzajów broni niesie za sobą pewne prawne obostrzenia, które zawsze mogą się zmienić na naszą korzyść lub niekorzyść. Nikt jednak nie jest w stanie zakazać nam umiejętności samoobrony, którą możemy wykorzystać w kryzysowych sytuacjach. 

Niemal wszystko może być bronią

Poznając odpowiednie techniki krav magi lub innych, podobnych sztuk walki, często uczymy się wykorzystywać przedmioty, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą nam się z bronią. Do skutecznego rozbrojenia napastnika może nam posłużyć damska torebka, pęk kluczy czy ołówek. Dla preppersów jest to dodatkowa nauka, że każda rzecz może być użyta w wieloraki sposób.

Dobra kondycja

Nauka sztuk walki to przede wszystkim ćwiczenia i trening, który wpływa nie tylko na poprawę naszych umiejętności, ale także kondycji. Dobra sprawność fizyczna przyda nam się nie tylko w chwilach bezpośredniego zagrożenia.

Większa pewność siebie

Każde doskonalenie umiejętności ma wpływ na wzrost naszej samooceny, a co za tym idzie większą pewność siebie. Podczas poznawania i szlifowania odpowiednich technik samoobrony nauczymy się, jak nie panikować, realnie oceniać zagrożenie i kontrolować sytuację, co przyda nam się w wielu innych, stresujących momentach.

Nauka rozwiązywania konfliktów

Zgodnie z zasadą, że najlepsza bitwa to ta, do której nie doszło, krav maga oraz podobne do niej sztuki walki uczą nas przede wszystkim omijania sytuacji zagrożenia. Bezpośrednie starcie ma być ostatecznością i jeżeli możemy, powinniśmy załagodzić konflikt – to kolejna, ważna umiejętność.

Lepsze poznanie własnego ciała

Trenując sztuki walki poznajemy nie tylko czułe punkty potencjalnego przeciwnika, ale także wsłuchujemy się w swoje ciało. Ćwiczymy nie tylko postawę, ale także oddech i tembr głosu oraz poznajemy techniki pozwalające nam zapanować nad emocjami.

Hart ducha  …

Ostatni powód to samodyscyplina i samodoskonalenie, czyli coś, co musi rowijać w sobie każdy preppers. Trening sztuk walki, szczególnie z odpowiednią grupą i trenerem z pewnością jest doskonałym źródeł hartowania charakteru.

(Visited 38 times, 1 visits today)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.