5 wskazówek, jak przechowywać wodę

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
woda_przechowywanie

Woda jest podstawowym zasobem, który umożliwa nasze przetrwanie. Bez wody jesteśmy w stanie przeżyć zaledwie 3 dni. Dlatego właściwe jej magazynowanie jest kluczową umiejętnością w arsenale każdego preppersa.

Oto ważne wskazówki w tym zakresie.

  1. Dobrze poznajcie zbiorniki – w zależności od miejsca, w którym zamierzacie przechowywać wodę, macie do wyboru: plastik (możliwy do recyclingu), szkło (szkło boro-krzemianowe) oraz zbiorniki ze stali nierdzewnej.
  2. Konserwujcie wodę – zbyt długie jej przechowywanie może doprowadzić do jej niezdatności do spożycia. Istnieje kilka metod, aby temu zapobiec, w tym: stosowanie bezzapachowego, nieaddytywnego chloru (w proporcji: 2 krople na 2 l wody), podchlorynu wapniowego (2 łyżki na 8 litrów), jodyny (upewnijcie się jednak, czy nie jesteście na nią uczuleni).
  3. Rozważcie miejsce, w którym ją przechowacie – wodę najlepiej magazynować w chłodnym miejscu, gdzie nie ma dostępu do słońca.
  4. Pamiętajcie, żeby wymieniać ją najrzadziej co pół roku.
  5. Rozważcie różne przeznaczenie wody – nie służy ona jedynie do picia, również do kąpieli, prania, gotowania, podlewania upraw czy opatrywania ran (gdy jest sterylizowana).
(Visited 1 786 times, 1 visits today)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz