O znaczeniu wiedzy medycznej w świecie po SHTF

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Lekarstwa

W świecie po SHTF z dużym prawdopodobieństwem zniknie dostęp do profesjonalnej opieki medycznej. Nie będzie działających przychodni i szpitali. Nie będzie lekarzy specjalistów i służb ratowniczych. Nie będzie też aptek i lekarstw, poza czarnym rynkiem.

Jednocześnie ryzyko zachorowania lub obrażenia istotnie wzrośnie. Jakość diety będzie dużo gorsza, właściwa higiena będzie utrudniona, a wielkość niezbędnego wysiłku fizycznego wzrośnie wielokrotnie względem obecnych „biurowych” zadań. W takich warunkach będą mnożyć się infekcje, rany i kontuzje, nawet u osób całkowicie zdrowych. Sytuacja osób cierpiących na choroby przewlekłe będzie jeszcze gorsza. Stracą one dostęp do nowoczesnych lekarstw, czy zabiegów, trzymających dotychczas trapiące ich choroby w regresji.

Dlatego posiadanie elementarnej wiedzy medycznej i ratowniczej, jak również podstawowych umiejętności w zakresie prewencji i ochrony zdrowia w sytuacji SHTF jest absolutnie kluczowe. Może ułatwić nie tylko skuteczną opiekę medyczną nad sobą i bliskimi, ale także podnosi szansę na akceptację tak przygotowanego preppersa i jego rodziny przez dowolną społeczność. Umiejętności i wiedza medyczna będą w świecie „postapo” na wagę złota.

Zamieszczamy link do artykułu, w którym doświadczony preppers o pseudonimie Selco opowiada o swoich doświadczeniach w zakresie leczenia i ochrony zdrowia, jakie wyniósł osobiście z czasów wojny na Bałkanach. Opisy żywych historii i przykładów dramatycznych dylematów stanowią doskonałą pobudkę i motywację dla każdego adepta sztuki survivalu, aby bezzwłocznie rozpocząć rozwój umiejętności medycznych. Selco wskazuje jednocześnie od jakich umiejętności i wiedzy należy rozpocząć i niekoniecznie jest to sztuka zszywania ran w czasie ostrzału. Słowem, lektura obowiązkowa…

(Visited 268 times, 1 visits today)

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. ratownik pisze:

    Dobrze zacząć od kursu pierwszej pomocy

Dodaj komentarz