5 nietypowych towarów na handel wymienny po SHTF

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
sklep

Preppersi żyjący na terenach wiejskich mają znacznie lepsze warunki do przetrwania kryzysu. W przeciwieństwie do ich przyjaciół z miasta, mogą liczyć na własne uprawy i hodowlę lub na sąsiedzką pomoc w zgranej, lokalnej wspólnocie. Jednym słowem mają duże szanse być samowystarczalni. W miejskiej dżungli preppers musi zdać się na pozyskanie niezbędnych zasobów od innych. Najlepiej w drodze handlu wymiennego.

Każdy na pewno słyszał o złocie, srebrze, amunicji, czy konserwach. Ale może są inne, równie dobre waluty „postapo”?

Oto kilka nietypowych pomysłów na towary, które możecie nabyć obecnie za nieduże pieniądze, które są kompaktowe, nie psują się, a co najważniejsze, których wartość użytkowa w czasach TEOTWAWKI będzie nieoceniona.

  1. Urządzenia do filtrowania wody i materiały dezynfekujące – uzdatnianie wody do picia będzie przecież absolutnie krytyczną zdolnością, gdyż większość miejskich źródeł będzie skażonych lub zabrudzonych.
  2. Spłonki do amunicji – są bardzo małe i tanie. Gotowa amunicja w postapo szybko się skończy. O ile łuski można ponownie użyć, proch wręcz zrobić samemu, to spłonki będzie bardzo ciężko wytworzyć, a są niezbędnym elementem każdego pocisku.
  3. Lekarstwa bez recepty – należy wybierać te małe, tanie, z długim terminem przydatności do spożycia oraz użyteczne w podstawowych dolegliwościach, jak na przykład środki przeciwbulowe.
  4. Materiały krawieckie – są tanie, przenośnie i obecnie niezbyt popularne, bo można przecież kupić nowe ubranie zamiast naprawiać stare.
  5. Suplementy diety – kiedy prowiant będzie na wagę złota, wszelkie jego zamienniki również. Dostępna żywność będzie zapewne oparta o elementarne składniki, jak mąka, mięso, cukier, etc. Dlatego uzupełnienie diety za pomocą suplementów będzie bardzo pożądane.
(Visited 254 times, 1 visits today)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.