Jak przetrwać w więzieniu – porady praktyka

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
więzienie

Jakich złotych zasad przestrzegać aby przetrwać w więzieniu? Dowiecie się tego z załączonego filmu, z ust praktyka – byłego więźnia. Film został przygotowany przez jednego z najbystrzejszych preppersów na YouTube – „Candian Prepper”. Polecamy wszystkie jego produkcje.

Oczywiście preppersi nie mają złych intencji, a w scenariuszu bazowym nie zamierzają łamać prawa i trafiać do więzienia. Raczej są gotowi posyłać tam innych, złych ludzi. Jednak w czasach kryzysu cywilizacji wszystko może się zdarzyć. Preppers może przekroczyć granice obrony koniecznej, może brać udział w wypadku, może zostać wrobiony, itd. Wówczas wskazówki zamieszczone w tym filmiku mogą uratować Wam życie, a w każdym razie znacznie je ułatwić.

A najważniejsze z nich to:

  • Nie wychylajcie się i siedźcie cicho. Nie mówcie o sobie zbyt wiele innym więźniom, nic ponad konieczne informacje. Nie pozwalajcie ciągnąć się za język – ile macie majątku, jaką rodzinę, gdzie mieszka. Wszystkie te informacje mogą być użyte przeciwko Wam. Więźniowie-opryszkowie mają swoją sieć kontaktów i współpracowników na wolności i mogą Was terroryzować.
  • Przestrzegajcie segregacji klasowej obowiązującej w więzieniu. Jeśli na przykład grupy dzielą się według koloru skóry, chciał nie chciał, trzymajcie się swojej rasy. Nie próbujcie nawiązywać zbyt wielu znajomości i relacji, przynajmniej na początku „odsiatki”.
  • Nie plotkujcie i nie knujcie. Bądźcie dyskretni. Nie dajcie się zmuszać do stawania po czyjejś stronie w charakterze świadka. W konfliktach pozostańcie neutralni, zasłaniając się brakiem wiedzy i pamięci.
  • Więcej wskazówek w filmie …

Jak na koniec słusznie zauważa Canadian Prepper, porady te są o dziwo równie skuteczne i aktualne w czasie życia na wolności. W więzieniu, gdzie relacje społeczne są szczególnie „zagęszczone” i nie ma dokąd uciec, nabierają one jedynie szczególnego znaczenia.

(Visited 342 times, 1 visits today)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz