Preppers w wielkim mieście – podstawowe zasady

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Preppers w mieście

Zastanawiacie się, czy można być Preppersem w mieście? Odpowiedź jest jedna – jasne, że można, a nawet trzeba, ponieważ w sytuacji kryzysowej teren zurbanizowany daje nam dużo możliwości, ale jednocześnie stawia przed nami sporo wyzwań. Pytanie nie powinno zatem brzmieć czy, ale jak zgłębić tajniki miejskiego survivalu.

Skazany na miasto

„Apokalipsa” może przybrać różne formy i przy realizacji niektórych scenariuszy miasta z pewnością nie będą należeć do najbezpieczniejszych miejsc. Wówczas szybka ewakuacja wydaje się być najlepszą opcją, jednak może się też okazać, że z danego terenu jest to niemożliwe lub zbyt ryzykowne. W związku z tym musimy poradzić sobie w zupełnie nowych warunkach, postępując zgodnie z kilkoma, ważnymi zasadami.

Zadbaj o zapasy

Bez względu na to, czy znajdujemy się w mieście, czy poza nim, podstawą naszego przeżycia jest woda i jedzenie, ale sposób ich pozyskiwania może być różny w obu przypadkach. W mieście możemy się opierać głównie na gotowych produktach i dużą rolę odgrywają tu zapasy, ponieważ towary dostępne w sklepach mogą być bardzo szybko wykupione lub splądrowane i w ogólnym chaosie bardzo trudno będzie uzyskać niezbędne artykuły. Dodatkowym problemem może się okazać brak dostępu do bieżącej wody i potrzeba zadbania o jej źródło, co w terenie zurbanizowanym jest znacznie trudniejsze – tym bardziej że wokół będzie dużo więcej chętnych. Przygotowując się na taką ewentualność warto zainwestować w odpowiednie urządzenia do filtracji wody.

Postaw na barter

Warto przygotować się również na handel wymienny, który zawsze kwitnie w przypadku braku dostępu do pieniędzy lub spadku ich wartości. W mieście bardzo szybko znajdziecie osoby zainteresowane barterem, jeśli tylko będziecie posiadać odpowiedni towar, a w przypadku kryzysu zawsze będzie popyt na jedzenie (chociaż nie zawsze warto się pozbywać tych zapasów), a także inne, niezbędne rzeczy, które się zużywają, jak baterie, środki czystości, lekarstwa itp. oraz mniej potrzebne, ale zawsze chodliwe używki.

Mieszkanie – bezpieczne schronienie

Zadbanie o odpowiednie i bezpieczne schronienie w mieście jest trudniejsze niż poza nim, ponieważ mamy do dyspozycji mniejszą przestrzeń (najczęściej mieszkanie) wśród dużo większego skupiska ludzi, którzy podczas ogólnego chaosu bardzo chętnie „zaopiekują” się naszym dobytkiem. Ważne jest zatem, by nie wyróżniać się zbytnio z tłumu i dyskretnie, ale jednocześnie skutecznie zabezpieczyć nasze mienie oraz miejsce naszego zamieszkania.

Uważaj, komu ufasz

Miejski survival w dużej mierze opiera się na psychologii, ponieważ w tym przypadku nie zawsze jesteśmy zdani tylko na siebie i wiele zależy tu od naszych zdolności dotyczących negocjacji, nawiązywania kontaktów i współpracy z innymi. Pamiętajmy jednak, że sytuacje kryzysowe sprzyjają różnej maści oszustom, którzy chętnie wykorzystują naiwność innych i bogacą się na cudzej krzywdzie. Dużo łatwiej działa im się w dużych skupiskach ludzkich, dlatego w przypadku realizacji czarnego scenariusza kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania w myśl tezy, że Preppers powinien liczyć przede wszystkim na siebie i swoje umiejętności – zarówno w mieście, jak i poza nim.

(Visited 453 times, 1 visits today)

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Siwy pisze:

    Mieszkam w mieście chce chronić rodzinę i być dobrze przygotowany na wszelkie możliwości chce się tego nauczyć

Dodaj komentarz