Gwałtowna zmiana klimatu – wyrok na cywilizację przemysłową

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Mapa gorąca

Prezentacja jednego z bardziej znanych klimatologów, przewidujących zagładę cywilizacji w niedalekiej przyszłości ze względu na gwałtowny wzrost temperatur i chaos klimatyczny. Żeby było ciekawiej, autor, profesor Guy McPherson, jest byłym Preppersem.

Profesor prezentuje szereg dowodów na nieuchronną katastrofę klimatyczną w ciągu najbliższych kilkunastu – kilkudziesięciu lat. Zwraca uwagę na krzywo-liniowość zjawisk klimatycznych (przyspieszanie w czasie) oraz liczne sprzężenia zwrotne, które to przyspieszanie powodują, a w tym na największe z nich, czyli potencjalną gwałtowną erupcję metanu do atmosfery z wiecznej zmarzliny.

Prezentację ogląda się tym ciekawej, że okraszona jest świetnym poczuciem humoru prowadzącego oraz przesłaniem filozoficznym, wobec potencjalnie krótkiej perspektywy naszej dalszej wygodnej egzystencji.

Niestety prezentacje profesora nie doczekały się jeszcze polskiego tłumaczenia, ale w prawym, dolnym rogu odtwarzacza można wybrać opcję angielskich napisów, co ułatwia słuchanie.

(Visited 12 times, 1 visits today)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz